Alicante i Ibi - mjesta okupacije CNC&IT partnera

Alicante, Ibi, Spain

U  vremenu od 3.06.do 6.06.2014. godine u španjolskom gradu  Alikante na mediteranskoj obali, kao i obližnjem gradu Ibi, održan je peti po redu službeni transnacionalni sastanak Leonardo projekta CNC&IT. Na sastanku su se okupili predstavnici svih partnerskih organizacija, dakle partneri iz Poljske, Slovenije, Turske, Hrvatske i  dakako Španjolske. Ovaj sastanak je imao je imao veliku važnost za projekt jer se dogodio na otprilike sredini vremenskog trajanja projekta.

Davor Bogović i Mario Kus, predstavnici Tehničke škole Sisak doletjeli su u Alicante na krilima airbusa iz srca  Europe (tako zovu Brieslski aerodrom). Naime let iz Zagreba za Alikante je išao preko Brisela.

Sastanak je započeo s radom 3.lipnja u Alikante gdje su se okupili svi sudionici projekta u hotelu Estudiotel i kada je prihvaćena agenda cijelog susreta.

4. lipnja je održan sastanak u partnerskoj ustanovi AIJU u gradu Ibi, koji je udaljen oko 30 km od Alikante. Sastanak je otvorio g.Jaime Vilaplana, odgovorna osoba AIJU za Europske programe. Uvodnim riječima je izrazio važnost CNC&IT projekta, te je okupljene upoznao s strategijom razvoja insitucije AIJU te njezinom angažiranošću u velikom broju EU projekata.

U nastavku Mario Kus, koordinator projekta, dao je pregled planiranih i ostvarenih ciljeva, kao i pregled dosadašnjih četiri održanih sastanaka u različitim partnerskim državama. Posebno je naglasio važnost diseminacije projekta u u državama iz kojih su sudionici projekta. Također je inzistirao da se s postignuti rezultati projekta mogu koristiti u redovnoj nastavi partnerskih škola u projektu.

U daljnjem radu IT partneri  su prezentirali svoje dosadašnje rezultate u području e-učenja.

Gospodin Cesar Carrión iz AIJU je prezentirao instaliranje  web servera upotrebom XAMPP, te instaliranje CMS Joomla na server.

Profesorica Wirginia Tomczyk iz Poljske prezentirala je  e-učenje iz područja  upotrebe Joomla alata

Profesorica  Cansu Turunç iz Turske je prezentirala materijale e-učenja programiranja mrežne stranice upotrebom .NET platforme

Predstavnici CNC grupe predstavili su materijale u obliku filma koji su napravljeni tijekom četvrtog sastanka u Zagrebu, te koji će biti upotrebljeni za izradu e-učenja iz područja CADCAM programiranja.

Tijekom drugog dana partneri su posjetili izuzetno dobro opremljenu srednju strukovnu školu "La Foia" gradu Ibi. Ravnateljica škole, njezini profesori i učenici su vrlo rado predstavili Školu kao i njizine mogučnosti. Za nas je to bilo vrlo interesentano iskustvo obzirom na zastupljenost CNC tehnologije.

Slijdeći sastanak je dogovoren u srednoj školi u Krškom u Sloveniji tijekom prvog tjedna u  listopadu 2014. godine, kada će biti prezentirani e-learning meterijali CNC grupe CNC&IT projekta.

« Ožujak 2024 »