Leonardo da Vinci

Tehnička škola Sisak je u svojoj povijesti bila vrlo aktivna u nizu različitih nacionalnih i međunardonih projekata. Naročito je uspješna zadnjih godina kada se su se pružile veće mogučnosti participiranja u različitim EU programima. Jedna od tih mogučnosti je provođenje programa za cjeloživotno učenje, a za koje je zadužena Agencija za mobilnost i programe EU.

U sklopu cjeloživotnog učenja potprogram Leonardo da Vinci obuhvaća strukovno obrazovanje i osposobljavanje te je osmišljen tako da svojim aktivnostima potiče razvoj znanja, vještina i kvalifikacija svih sudionika. Jedan karakteristični dio potprograma Leonarda da Vinci je Početno strukovno obrazovanje (IVT) - mobilnost učenika srednjih strukovnih škola/polaznika srednjoškolskih strukovnih programa (stručna praksa)- od 2 do 39 tjedana.

Drugi segment potprograma Leonnardo da Vinci su Partnerstva (Partnership) putem kojih se uspostavlja međunarodna suradnja ustanova u strukovnom obrazovanju i gospodarskog sektora te takvi projekti traju dvije godine. Da bi potencijalni kandidat  mogao aplaicirati takvim projektom  na Natječaj Agencije za mobilnost i programe EU potrebno je pronaći dovoljan broj partnera iz zemalja EU sa zajedničkom platformom. Ove godine Tehnička škola Sisak putem svog predstavnika uspjela je objediniti dovoljan broj kvalitetnih partnera iz EU te dizajnirati jedan takav složeni projekt nazvan Compile New Competencies and Implement them to Teaching, akronima CNC&IT. Projekt će biti predstavljen široj javnosti 22.10.2013. kada će biti  održani prvi radni sastanak svih partnera u Projektu.

« Travanj 2024 »