PROJEKT MOBILNOSTI UČENIKA I NASTAVNIKA ZA 2022. GODINU

Projekt mobilnosti učenika za 2022. godinu

Tehnička škola Sisak potpisala je ugovora sa Agencijom za mobilnost i programe EU za mobilnost učenika za 2022. godinu, broj projekta 2022-1-HR01-KA121-VET-000061942. Ugovor je potpisan na period od 01. lipnja 2022. do 31. kolovoza 2023.  godine. Financijska potpora koja je dobivena za provedbu ovog projekta mobilnosti učenika iznosi 184.930,00 Eura.

Projektom je predviđena mobilnost 53 učenika u trajanju od tri tjedna i dva nastavnik u trajanju od 28 dana. Predviđeno je da u pratnji učenika sudjeluje šest nastavnika i četiri nastavnika u pripremnom posjetu.

Tehnička škola Sisak provodi ovaj projekt kao ustanova koja ima Erasmus akreditaciju u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju, broj 2020-1-HR01-KA120-VET-000094659. Provedbom ovog projekta ostvarit će se ciljevi iz Erasmus plana: organiziranje mobilnosti učenika radi ostvarivanja stručne prakse u poduzećima u EU ali i školama koje imaju uvjete za obavljanje stručne prakse kako bi stekli kompetencije temeljene na radu, organiziranje mobilnosti nastavnika radi upoznavanja sa novim nastavnim metodama, usvajanjima novih znanja i vještina u VET školama i u sektorski odgovarajućim poduzećima u EU, organiziranje dolaznih mobilnosti učenika i nastavnika iz škola u EU i organiziranje stručne praske u školi ili kompanijama partnerima ili prisustvovanja nastavi/stručnoj praski u školi, razvijanje mreže partnera radi boljeg iskorištavanja fondova EU.

STRUČNA PRAKSA UČENIKA U ŠPANJOLSKOJ

MOBILNOST UČENIK U ŠPANJOLSKOJ

ALCALA DE HENARES

22. siječnja - 11. veljače 2023.

Od 22. siječnja 2023. do 11. veljače 2023. četrnaest učenika Tehničke škole Sisak sudjelovalo je na stručnoj praksi u Španjolskoj u gradu Alacala de Henres. Stručnu praksu je organizirala srednja strukovna škola IES Antonio Machado. Stručna praksa se održavala u praktikumima škole i u lokalnim poduzećima s kojima škola ima bogatu suranju.

Na mobilnosti su sudjelovali učenici: zanimanja strojarski računalni tehničar Ivano Anđić, Marin Čehić i Danijel Maričić, zanimanja tehničar za računalstvo Matej Popara, Leon Belovarić, Teo Nikić, Franjo Obućina, Borna Jug i Antonio Anzil, tehničar za razvoj videoigara Martin Manwe Kurtz i zanimanja tehničar za elektroniku Petar Marjanović, Jan Ciglar, Lovro Babić i Tibor Čulina.

U pratnji učenika bili su nastavnici Davor Malović, Dario Vuić, Stevč Arsoski i Ivana Lončarić – Trtanj.

MOBILNOST UČENIKA U PORTUGALU

Od 5. veljače 2023. do 25. veljače 2023. dvadeset četiri učenika Tehničke škole Sisak sudjelovalo je na stručnoj praksi u Portugalu u gradu Braga. Stručnu praksu je organizirao BragaMob s kojim je Tehnička škola već provodila nekoliko projekata mobilnosti. Stručna praksa se održavala u lokalnim poduzećima s kojima partner iz Brage ima bogatu suranju.

Na mobilnosti su sudjelovali učenici: Tin Miljan, Ivo Antić, Fabijan Kiš, Toni Lacković, Ivan Lukić, Ernest Kraker Zednik, Jurica Jagić, Ivan Gorup i Toni Borić svi zanimanja tehničar za mehatroniku, Gašpar Klasnić, Luka Muretić, Luka Mikulić, Ante Štajduhar, Antonio Šustić, Mihael Kastmiler, Mario Maričević, Gabriel Cerovski, Marko Slunjski i Luka Škrljac tehničari za računalstvo, tehničari za razvoj videoigara Nina Marinić i Karlo Bartolin, strojarski računalni tehničar Jakov višuć i eklološke tehničarke Ivana Maksimović i Karla Bakonji.

U pratnji učenika bili su nastavnici Borislav Kostić, Darijo Radoš, Mateja Zirdum i Martina Janko.

MOBILNOST UČENIKA U FRAKFURTU

Mobilnost učenika u Njemačkoj – Franfurt na Majni

Učenici Tehničke škole Sisak sudjelovali su na mobilnosti u Njemačkoj u gradu Frankfurt na Majni. Mobilnost je organizirana uz suradnju sa partnerom njemačkom komorom iz grada Frankfurta u Njemačkoj - KROATISCHE WIRTSCHAFTSVEREINIGUNG  E.V. Mobilnost je održana od 6. ožujka 2023. – 24. ožujka 2023. godine.

Na mobilnosti je sudjelovalo učenici: zanimanja strojarski računalni tehničar – Vito Pejaković i Antonio Berić, tehničar za elektroniku Domagoj Lipak, tehničar za razvoj videoigara Borna Tomić, Leon Krišto Vidić, Ian Rožanković, Ana Blažević, Patrik Čavrag, Filip Fijan, Luka Jagnjić i Marko Pujić, tehničar za mehatroniku Luka Dražetić i ekološka tehničarka Dora Ćosić.

Tijekom projekta dva nastavnika sudjelovala su na praćenju rada (job shadowing) u strukovnoj školi Heinrich Kleyer Schule u gradu Frankfurt na Majni. Nastavnici su pratili nastavu iz mehatronike, a osim praćenja nastave s kolegama su izmijenili iskustva u didaktičkim, pedagoškim i metodama poučavanja. Obadva nastavnika predaju nastavne predmete sa sadržajima koje su pratili u školi.

Učenici su bili na mobilnosti uz pratnju nastavnika Marina Damjanović, Magdalena Klindić, Dalibor Vujić i Elvir Baltić.

« Listopad 2024 »